yükleniyor

SEO

Google Reklam Vermek mi ? SEO Yaptırmak mı ?


   Google reklamlarının altında çıkan yanında reklam ibaresi olmayan bölüme organik sonuçlar diyoruz. Peki Google reklamı vermekistemiyorsanız bu organik alanlara nasıl çıkacaksınız? Cevabımız tabiî ki son günlerin meşhur kısaltması SEO.
   Search Engine Optimizer yani Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu. SEO yaptırmak bu günlerde ciddi bir yatırım ve başarılı sonuçlar beraberinde getirmekle beraber, bu büyük yatırımların çöpe gidişini de izlemekteyiz. SEO uygulamalarının bir garantisi olmadığını tekrar hatırlatmak da fayda var. Son zamanlarda periyotları giderek kısalan Google alt yapı değişikleri SEO yapan Firmaları ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Başarı şansını düşüren zaman maliyetini artıran bu değişiklikler Google Reklamlarına yönelimi artırdı. Aralarında bir kıyaslama yapmaya ne dersiniz?

Google Reklamları bütçeseldir ve istediğiniz bütçeler ile reklama başlayabilirsiniz. SEO’da ise anlaşmalarınıza göre tek seferde yüklü meblağlar ödemek zorunda kalırsınız.
Google Reklamları başladığınız anda aktif olur, yani hemen verim almaya başlayabilirsiniz. Fakat SEO çalışmasına başladığınızda sonuç almanız biraz uzun sürecektir çoğu zaman 6 aya yakın bir süredir bu süre.
Google reklamları anlıktır bakiyeniz bittiği anda biter. SEO ise kalıcıdır, çalışmalarınız bittikten sonra yerinize çıkacak daha iyi bir site olmadığı sürece yeriniz konumuz sabittir.

Google adwords reklamları genellikle zirvededir, SEO ise reklamların altındadır.

Google adwords reklamlarında dilediğiniz zaman başlığı değiştirebilirsiniz, Fakat SEO’da başlık değişimi sıralamanızın değişmesine sebep olur büyük ihtimal ile.

Yukarıda ki açıklamaları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz maximum verim için her iki çalışmayı beraber uygulamanızdır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Credit Card
X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!